Poker Poker jest to podobnie jak i blackjack jedna z najpopularniejszych gier karcianych występujących we wszystkich kasynach całego świata. Poker jest to gra, która.
Gry hazardowe Z wielu badań wynika, że współczesny człowiek najwięcej czasu poświęca na siedzeniu przed własnym monitorem. Komputer i Internet stał się najlepszą rozrywką.

Internetowy hazard

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że hazard podobnie jak tytoń, alkohol, czy narkotyki potrafi silnie uzależnić. Dlatego zanim zdecydujemy się zagrać pierwszy raz w kasynie, warto się zastanowić, czy nie należymy do grupy osób, które są na to ryzyko narażone. Skutki tego uzależnienia, niestety najbardziej obciążają finansowo, człowiek uzależniony często traci cały majątek, pracę a także rodzinę. Zaczyna się jak to zwykle bywa, bardzo niewinnie. Ponieważ ostatnimi czasy powstało dużo kasyn online w Internecie, dlatego szukający tego typu rozrywki, nie muszą nigdzie się wybierać, żeby zagrać. Jak wygląda mechanizm uzależnienia.

Na początku gra się w ruletkę, czy pokera na niewielkie stawki, w momencie gdy zaczyna się wygrywać jakieś pieniądze, chce się zagrać o więcej, jak się zagra o więcej i wygra, to wszystko wydaje się różowe. Chce się grać dalej, wizualizuje się duże wygrane, marzy się o fortunie. Niestety nie da się wygrywać cały czas, człowiek nie uzależniony o tym wie, ale uzależniony tego nie widzi, zaczyna pożyczać pieniądze, bo cały czas myśli, że się odegra. Długi się nawarstwiają, zaczyna się brać zaliczki, kombinować, kłamać.

W momencie gdy sytuacja staje się groźna, bo wszyscy upominają się o pieniądze, a rodzina nie chce człowieka znać, łatwo zejść na drogę przestępczą, albo popaść w inne uzależnienia jak alkoholizm lub narkotyki. Końce mogą być dwa, albom tragiczny, albo trzeba przyznać się do uzależnienia i pójść poszukać pomocy w ośrodkach zajmujących się uzależnieniami. Oczywiście nie każdy kto zagra w baccarat’a, pokera, bingo czy ruletkę online, musi od razu się uzależnić. Po prostu trzeba zdawać sobie sprawę z zagrożenia, grać takimi pieniędzmi jakich strata nie będzie dla nas odczuwalna i dobrze się przy tym bawić, nie robiąc sobie nadziei na zdobycie w ten sposób majątku. A jak się przy okazji trafi duża wygrana, to tylko się cieszyć.